Obyčejně neobyčejná

Naše myšlenky tvoří naše bytí

Vybírej si své myšlenky chytře. Sami si tvoříme svou realitu. Nemůžeš čekat, až se budeš cítit, tak jak chceš. Musíš se tak napřed cítit. 

Spojení jasného záměru se silnou emocí ti pak do života přinese to, co si přeješ.
To je Zákon přitažlivosti.

Už si někdy měla pocit, že prožíváš, přesně to, co sis představovala?
Už se ti stalo, že přišlo do tvého života přesně to, z čeho jsi měla obavy?
Už sis někdy řekla: „Já jsem to tušila, že to takhle dopadne. Věděla jsem, že se mi něco takového stane.“ ???

Věřím, že určitě. Naše myšlenky totiž tvoří naše bytí. Ať už vědomé nebo nevědomé.
Můžeme tomu říkat předtucha. Do života si prostě přitáhneme to, na co myslíme. A to i to, co nechceme,
z čeho máme strach a obavy. Co je často v našem podvědomí. Náhody neexistují. Kam směřujeme naši pozornost, to roste.

Vlastní zkušenost

Pár příkladů ze svého života si dokážu docela lehce vybavit. Podvědomě jsem se bála nemoci. Tím, že můj otec měl roztroušenou sklerózu. Tím, že maminka občas říkávala, ať se nestresuji, že ze stresu je spousta nemocí. 
A tak nemoc přišla. Jako varování. Že už moc dlouho jedu na plný plyn. Začaly mi padat vlasy. V lednu 2016 jsem si na hlavě objevila pleš, pak hned přišly rychle další dvě. A já „věděla“ že nemoc postoupí tak, že budu muset nosit paruku. Úplně živě jsem si to představovala. Kupovala jsem jí ani ne do tří měsíců. Po absolvovaní vyšetření tradiční medicínou a zklamání z žádných výsledků, jsem se rozhodla pro alternativu. Čínskou medicínu i návštěvu čarodějnice. Odblokování starých bolestí. Já VĚŘILA, že to pomůže, že mi zase narostou dlouhé vlasy. Paruku jsem odložila za další tři měsíce a vlasy dorostly. Mám je opět dlouhé. 

Nebo…nevěra. Protože jsem s mým mužem od mládí, měla jsem stále podvědomě strach, že přijde tzv. „mládí nevybouřené“. Úplně si vybavuji jakýsi český seriál s Ivanou Chýlkovou, na který jsem kdysi koukala. Manželka přišla na nevěru svého muže a vyhodila ho. Pak toho litovala. Nikdy už se nevrátil, byť vlastně odejít nechtěl a ona skončila jako alkoholička, která tím přišla i o dceru. Už si nepamatuji, jak to dopadlo, ale vím, že mi utkvělo: „Kdyby se ti to stalo, nejednej v afektu a hlavně ho nevyhazuj!.“ No a stalo se. Pak jsem se víc jak deset dalších let bála, že to přijde znovu. Jak to mohlo dopadnout? Přišlo. Zase jsem se musela prát se stejnou situací, zase jsem dostala stejnou lekci.
Nebo… úplně jasně jsem věděla, že z pozice místostarostky odejdu s velkou křivdou. Jak jinak to mohlo dopadnout? Trvalo mi rok, než jsem vstřebala veškerou špínu, která se snesla na mou hlavu. A menší příklad. Před lety jsem šla s rok a půl starým synem v náručí po příkrých schodech a hlavou mi prolítlo : „Teď spadneš.“ Tři zlomené prsty na noze, syn naštěstí v pořádku.

 

Zákon přitažlivosti

Předtucha ? Tak mohlo by to vyznít, že všechno je moje chyba, zavinila jsem si to sama. Není to totiž vědomě. Jen to, co vyzařujeme do svého energetického pole, a ano jsou to i naše strachy zaryté v podvědomí, k nám přijde. Stane se to. A když se může stát, to co si nepřeji a z čeho mám strach, proč by se nemohlo stát přesně to, co ve svém životě chci ??? Můžu s tím vědomě pracovat ???

Zákon přitažlivosti. Zní to ezoterikou ???

Vyvedu tě z omylu. Ať už ti to zní, jakkoliv mysticky, tímto jevem se zabývají vědci i lékaři – kvantová fyzika, epigenetika, neurověda. Věda se stává prostředkem, díky kterému se ezo poučky na téma “jak si správně přát” propojují s vědeckými studiemi, jsou lépe pochopitelné, pro náš rozum. Vytváříme si takovou realitu, jakou si ji vytvářet chceme. Nebo nechceme. Záleží, na co myslíme. To posilujeme. I když vnější okolnosti nezměníme, i když můžou být vnější podmínky složité, vždycky máme možnost změnit to, co je uvnitř.
To, jak jsme vnitřně nastaveni, jak se na okolnosti díváme, jaký je náš přístup a úhel pohledu.
Můžeme si vybrat, jestli se staneme obětí okolností, nebo se posuneme vpřed.

Jistě známe všichni placebo efekt. Kdy víra dokáže uzdravit. Při podávání cukru se lidé uzdraví, protože věří, že dostávají lék, který je uzdraví. Tělo samo spustí chemické procesy, samo se začne léčit. Stejně tak, když budeme prožívat svou budoucí realitu jakou chceme, včetně emocí, náš mozek, naše tělo uvěří, že se tak již stalo, a pak to skutečně nastane. Když se ale budeme stále trápit minulostí a tím co nemáme, nelze svou realitu změnit. Bude stále stejná.

Změn svůj osud

Změnit myšlení není jednoduché. Odhodlání nestačí, důležitá je výdrž. Zbavit se své staré mysli, naučených a zautomatizovaných postupů a naučit se nové. Pochopit, znamená udělat první krok, ale zdaleka ne ten nejtěžší. Překonat se a vytrvat. Pokud se nedaří, pokud nevidím výsledky, pokud stále upadám do stejných návyků. Pokud si říkám, že to nefunguje.


„Denně máme 60-70 tisíc myšlenek. Devadesát procent z nich jsou stejné, jaké jsme měli
o den dříve. Stejné myšlenky vedou ke stejným volbám. Stejné volby vedou ke stejnému jednání. Stejné jednání vždy povede ke stejným zkušenostem. Stejné zkušenosti vždy vyvolají stejné emoce. A stejné emoce pak aktivují stejné myšlenky. Tím si postupně zafixujeme mozek do stejného výsledného vzorce. Vaše osobnost je složena z vašich myšlenek, činů a pocitů. Současná osobnost, kterou nyní jste, vytvořila vaši aktuální osobní realitu. Chcete-li začít vytvářet novou osobní realitu, musíte se nejprve zamyslet, jak myslíte, a změnit to.“

Dr. Joe Dispenza

Kdykoliv přimějeme svůj mozek, aby fungoval jinak, měníme svou mysl. Proces změny vyžaduje, abychom si zvědomili své nevědomé JÁ. Nejtěžší část proměny je nedělat stejné volby, jako předchozí den. Je to nezvyklé, nejisté, nepředvídatelné a vyvolává to zpočátku nepříjemný pocit. Tělo se chce vrátit zpátky. Na to, co je zvyklé. Na svůj automatický návyk. Automatické reakce. Tak známé … Většina lidí se vrátí do svého známého, zabydleného stavu mysli a těla. Proces změny vyžaduje odnaučování a přeučování. Vyžaduje to zlomit návyky svého starého JÁ a znovu vytvořit nové JÁ. Hnout se z minulosti a přestěhovat se do budoucnosti.

Jak na to?

 • Cheš-li změnit zvyk, musíš se podívat na to, co tě nutí dělat stále stejnou volbu, znovu a znovu.
 • Zapiš si jaké chování už nepatří do tvé budoucnosti.
 • Zvědom si své návyky a chování, automatické reakce. Pozoruj je, už potom nebudou nevědomé.
 • Podívej se na emoce, které tě drží v minulosti.
 • Rozhodni se, zda tyto emoce patří do tvé budoucnosti.
 • Vědomě pracuj se svými myšlenkami.
 • Zastav ty, které ti neprospívají, vracejí tě do minulosti, způsobují ti nepříjemné pocity.
 • Zaměř se v tu chvíli, kdy přijdou, na cokoliv jiného – protáhni se, zacvič si, kresli, zpívej, tanči, čti ….nebo si jen řekni „Tohle chci změnit, neprospívá mi to. Zasloužím si, se cítit dobře“.
 • Pokud stále přicházejí myšlenky, na to, co tě trápí, co ve svém životě nechceš, zapiš si to na papír a ten pak roztrhej, nebo spal. Udělej to pokaždé, když jsou tyto myšlenky vtíravé a nemůžeš je zastavit.
 • Celkově se zaměř na to, co je v tvém životě dobré, co je v pořádku, co ti udělalo radost, za co jsi vděčná. Co posiluješ to roste. Zapiš si to každý den. Nemusí to být vůbec velké věci. Stačí maličkosti.
 • Večer před spaním si představuj svou ideální budoucnost jakou chceš. I s prožitím emocí, jak se budeš cítit. Můžeš si představu propojit s poslechem hudby. Představa se lépe ukotví do tvého podvědomí.

Neřeš kdy to přijde a jak, ale věř, že to přijde. Zkoušej to po malých krůčcích. Nevzdávej se, vytrvej. Nemůžeš čekat, až se budeš cítit, tak jak chceš. Musíš se tak napřed cítit. Musíš cítit lásku, aby se mohl zjevit nový vztah, sílu, aby přišel úspěch, hojnost dřív, než přijde bohatství.


„Mozek nedokáže rozlišovat mezi vnější reálnou zkušeností a vnitřním prožitkem v představě, protože pokud jste přítomni v tom, co děláte, pak myšlenka je zkušenost“

Dr. Joe Dispenza.

Na co kladeš důraz ve své mysli, to zhmotňuješ. Vybírej si myšlenky, které chceš žít. Přijmi věci, tak jak jsou. Minulost nezměníš. Dělej maximum pro to, abys hlídala, jakým směrem se ubírají tvoje myšlenky a pocity. Nedávej si žádná ultimata. Věř a směřuj k tomu, že jsi si jistá, že to bude lepší a lepší….. Neočekávej kdy a jak to přijde, prostě jenom věř, že to přijde.

Můžeš si vybrat, jestli jsi oběť okolností, nebo se posuneš dál. Je jenom na tobě, jestli ti v životě bude svítit slunce